Second

21. května 2010 v 16:52 | PainOfLove
A je zase pátek. Docela by mě zajímalo, kam se všechny ty minuty, hodiny a dny ztrácejí. Ty dny prostě mizí a to mi nikdo nevymluví. Mám pocit, jako by všechno bylo včera.

Mám teď jednu knížku o Židech - je tedy hlavně o holocaustu. Nemůžu o tom moct říct, jsem teprve na začátku, ale hned něco v úvodu mi vadí. A s Židy to nemá nic společného. Vadí mi sebevědomost autora, který si myslí, že je vtipnej, a že všichni kvůli jeho kecům tu knížku přečou do konce. Kdybych nebyla rozhodnutá přečíst si ji, spíš by mi ji to zhnusilo a já ji odložila.

Moje myšlenky mají občas zvláštní posloupnost - právě jsem si vzpomněla na státní maturity a to hlavně na jednu věc v nich (špatné mi totiž přijdou skoro celé). Sloh, který se doteď píše na čtyři A4, by se zkrátil na 200 slov. Slov! To můžu jen nevěřícně vydechnout, a poté začít nadávat. To si jako budu každou větu počítat slova, psát si někam vedle na papírek, kolik jich mám, hlavní myšlenku zahrnu do prvního odstavce - pardon, já zapomněla, že více jak jeden odstavec to asi mít nebude - a potom najednou zjistím, že má poslední věta už přesahuje normy o 2 slova. Och, co teď? Co škrtnu, co zkrátím? Fajn, tahle věta by šla vynechat. Škrtnu ji s vítězoslavným úsměvem na rtech. Moment, teď mi to došlo! Já škrtla větu o 3 slovech! Nešlo by někde ze dvou vedlejších vět spojených čárkou udělat dvě souřadné vedlejší věty? Počítá se a jako slovo? Toť otázka, já to fakt nevím.

No zkrátka, co na to říct? Vymýšleli to nejspíš hloupí lidé, je mi jich líto, ale bohužel, odnášíme to my - chudí a politováníhodní studentíci (dobrá, ne všichni jsou politováníhodní).

Dále doporučuji film I love you Phillip Morris, a to zvláště těm, kteří jsou orientováni na stejné pohlaví, či - stejně jako já - milují lidi, kteří jsou orientováni na stejné pohlaví. Vzhledem k tomu, že jsem žena, miluji převážně gaye; vás, pánové, co máte rádi sledování lesbického porna, vás zklamu. Aspoň co se tohoto filmu týče. Avšak dokonalý je, naprosto.

Ewan McGregor - rozněžnělý, zamilovaný, psí očička; v té chvíli byste mu splnili všechno na světě. A tento nádherný pohled upírá na svého, dá se říct, přítele, který právě zařídil, aby spolu mohli bydlet v jednom vězení. A vzápětí:

"Konec romantiky, jde se šukat."

Johouu, máj gád, hihi! Já se v tom kině málem složila a nejen tam. Dokonalost, gájs!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama